3 główne korzyści z dobrze zaprojektowanego systemu etykietowania

Udostępnij:

Pomyśl o wszystkich przypadkach, w których musiałeś obsługiwać nowy sprzęt, ale na początku nie mogłeś go zrozumieć (jak w czasach pierwszych magnetowidów, odtwarzaczy DVD, smartfonów itp.)

Nadmierna inżynieria często stanowi dodatkowe wyzwanie. Jest to szczególnie istotne w przypadku nowych i zaawansowanych technologii, takich jak drukarki etykiet o wysokiej rozdzielczości i szybkie automatyczne maszyny etykietujące. Nie popełniaj tego błędu w przypadku systemów etykietowania w Twoim zakładzie! 

Dobrze zaprojektowany sprzęt do etykietowania powinien tworzyć rozwiązania, a nie potęgować stres. Utrzymanie stosunkowo prostej i przyjaznej dla użytkownika konstrukcji automatycznych maszyn do etykietowania zapewni bezproblemowe, bezbolesne doświadczenie i potencjalnie zwiększy zwrot z inwestycji.

Korzyść systemu etykietowania nr 1: przemyślana prostota

Nie opowiadamy się przeciwko inteligentnemu systemowi etykietowania. Wręcz przeciwnie, twierdzimy po prostu, że dobrze zaprojektowany system powinien być również łatwy w użyciu. Jak powiedziałby Steve Jobs: "Projekt to nie tylko to, jak wygląda i jak się go czuje. Projekt to sposób, w jaki działa". Nie inaczej jest w przypadku systemu etykietowania.

Po odpowiednim przeszkoleniu powinieneś zrozumieć, jak instynktownie obsługiwać etykieciarkę. Funkcje powinny być proste, aby zwiększyć łatwość użytkowania. W rzeczywistości dobrze zaprojektowany sprzęt do etykietowania powinien pomóc w usprawnieniu procesu i zapewnić płynny przepływ wydajności. Od obsługi produktów po wsparcie techniczne - Twoim celem jest maksymalizacja wydajności.

Zbyt skomplikowany system etykietowania często oznacza, że inżynierowie nigdy nie byli operatorami lub - co najważniejsze - nigdy nie brali pod uwagę perspektywy operatora. Jeśli etykieciarka wymaga niekończących się godzin szkoleń, aby opanować jej obsługę i konserwację, to prawdopodobnie czeka na nią ból głowy.

Ostatecznie system etykietowania powinien być zaprojektowany tak, aby ułatwić pracę operatorowi. Ponadto, jeśli operatorzy nie rozumieją dokładnie systemu, mogą nie być przygotowani do jego prawidłowej konserwacji - i właśnie wtedy sprawy mogą potoczyć się błyskawicznie (czy próbowałeś kiedyś ponownie etykietować 3000 butelek wina z powodu wadliwej półautomatycznej drukarki-aplikatora, której nikt nie zadał sobie trudu serwisowania)? 

Brak zrozumienia może skutkować poważnymi błędami, które mogą poważnie wpłynąć na wynik finansowy.

Druga zaleta systemu etykietowania: Zaangażowanie operatora

Prawda jest taka, że wysokiej jakości rozwiązania techniczne nie muszą być skomplikowane - wystarczy, że są intuicyjne i skuteczne. Często wystarczy niewielka zmiana - być może kilka linijek niezbędnego kodu, aby zmienić położenie krytycznego przycisku lub dostosować ustawienie przenośnika, aby oszczędzić operatorowi bólu pleców.

Proste poprawki mogą wiele zmienić w przypadku aplikatorów etykiet.

Twoi operatorzy muszą rozumieć rozwiązania w zakresie etykietowania od przodu do tyłu. Zrozumienie każdego aspektu gwarantuje, że system będzie działał z maksymalną wydajnością. Jeśli Twoi pracownicy inwestują w cały system etykietowania, inwestują również w sukces Twojej firmy.

dokument

Łatwe w użyciu automatyczne urządzenia etykietujące
Nie pozwól, aby odgłos własnych kół doprowadzał Cię do szału. Twój operator ma już wiele do zrobienia i nie musi zajmować się automatyczną maszyną etykietującą, która z natury jest skomplikowana w obsłudze.

Według ankiety przeprowadzonej przez Consumer Electronics Association 87% respondentów stwierdziło, że łatwość obsługi jest najważniejszą rzeczą, jakiej szukają przy testowaniu nowej technologii. "Inżynierowie mówią: 'Czy wiesz, jak wiele złożoności udało nam się tu wbudować? Ale konsumenci mówią: 'Nie obchodzi mnie to. To ma po prostu działać!" - mówi Daryl Plummer, wiceprezes grupy w Gartner Group.

Znaczenie przyjaznej dla użytkownika konstrukcji aplikatora etykiet
Asystent Google i jego ekran główny są tego najlepszym przykładem. Jest on ikonicznie prosty i intuicyjny. A jednak, jego prostota zapewnia wirtualny portal dla całego wszechświata sieci.

Doskonale zaprojektowany aplikator do drukarek powinien działać w ten sam sposób. Jest zaprojektowany tak, aby był prosty w użyciu - a jednocześnie zawiera solidną konstrukcję, która pozwala pokonać wszelkie potencjalne wyzwania. 

Korzyść systemu etykietowania nr 3: Wszechstronność

Ze względu na ogromną różnorodność dzisiejszych produktów, opakowań i działań marketingowych, jeden system etykietowania musi radzić sobie z wieloma przeszkodami. 

Ta wszechstronność wymaga wysoce ukierunkowanego procesu inżynieryjnego, w którym każdy szczegół jest rozważany pod kątem celu i funkcjonalności. Jeśli urządzenia do etykietowania nie są w stanie skutecznie sprostać wymaganiom Twojej firmy, możesz stracić wiele możliwości, a także obniżyć produktywność i wydajność.

Jednak w ostatecznym rozrachunku wszystkie te koła zębate muszą współpracować jak w zegarku. Najlepsze urządzenia do etykietowania działają tak dobrze, że stają się elementem procesu. Prawie w ogóle nie widać, że tam jest!