Dostawcy oprogramowania środowiskowego: Jak znaleźć odpowiednie dopasowanie

Udostępnij:

W swoich poszukiwaniach oprogramowania środowiskowego natkniesz się na wielu dostawców do wyboru. Ale należy wybrać oprogramowanie w oparciu wyłącznie o możliwości produktu, lub w oparciu o to, czy dostawca oprogramowania może zapewnić konkretne usługi, których będziesz potrzebować? Jeśli zamierzasz zainwestować w oprogramowanie do zarządzania środowiskiem, musisz znaleźć odpowiednie oprogramowanie i odpowiedniego dostawcę oprogramowania. Znalezienie tej idealnej kombinacji nie zawsze jest takie proste.

Oto kilka prostych wskazówek, które mogą zrobić różnicę w znalezieniu kompatybilnego dostawcy oprogramowania środowiskowego:

Najpierw oceń swoje potrzeby

Po pierwsze, musisz mieć jasny obraz potrzeb swojej firmy. Ustal, w jakich obszarach masz doświadczenie i określ obszary, w których będziesz potrzebował pomocy.

Niektóre narzędzia oprogramowania są dostarczane wraz z biblioteką przepisów środowiskowych, podczas gdy inne są prostymi narzędziami do obliczeń i raportowania. W zależności od posiadanej wiedzy fachowej, zmienią się Twoje oczekiwania dotyczące tego, co będzie musiało robić Twoje oprogramowanie.

Czy jesteś małą firmą? Dużym przedsiębiorstwem? Czy masz wiele źródeł Niebezpiecznych Zanieczyszczeń Powietrza, czy tylko jedno? Z iloma substancjami chemicznymi masz do czynienia?

Czy musisz zarządzać tylko emisjami do powietrza, emisjami do wody, odpadami niebezpiecznymi, czy wszystkimi? Jak dużo danych środowiskowych produkujesz i śledzisz?

Czy planujesz używać oprogramowania środowiskowego do prognozowania przyszłych projektów i wykonywania dogłębnych analiz, czy też będziesz go używać głównie do raportowania emisji do agencji regulacyjnych?

Ważne jest, abyś określił również swoje oczekiwania wobec dostawców oprogramowania:

 • Czy potrzebujesz dostawcy oprogramowania, który jest w pobliżu, czy też wygodnie jest Ci robić wszystko online?
 • Jak dużo wsparcia technicznego oczekujesz, aby uzyskać? Czy jesteś "Pro" z komputerami, czy wolisz dostać ludzi w wiedzy, aby pokazać ci o?
 • Czy możesz przechowywać wszystkie swoje dane lokalnie, czy też musisz korzystać ze zdalnego serwera?

Zadawaj właściwe pytania

Po uzyskaniu jasnego obrazu własnych potrzeb, następnym krokiem jest zadawanie właściwych pytań potencjalnym dostawcom. Niezwykle ważne jest, aby każdy rozważany dostawca spełniał Twoje oczekiwania.

Świat korporacyjny jest zaśmiecony nieudanych wdrożeń oprogramowania, ponieważ nie poświęcono wystarczająco dużo czasu na dopasowanie rzeczywistych wymagań firmy z rzeczywistymi możliwościami dostawców.

Będziesz chciał odkryć szczegóły, że większość dostawców nie będzie miał wymienione na oprogramowanie ich stronie internetowej. Niektóre z tych rzeczy mogą mieć ogromny wpływ na decyzję i dobry dostawca oprogramowania środowiskowego będzie z przodu w odpowiedzi na pytania.

Rodzaje pytań, które należy zadać:

 • Czy zespół rozwoju jest zlecane na zewnątrz lub w domu?
 • Jak bezpieczne są wasze serwery?
 • Jaki rodzaj wsparcia technicznego oferujecie?
 • Jak długo działacie w branży? Jakie mam gwarancje, że będziecie tu jutro?
 • Jeśli będę potrzebował wsparcia, czy będę rozmawiał z przedstawicielem czy automatycznym systemem?
 • Czy jesteście w stanie wprowadzić zmiany w oprogramowaniu, jeśli ich zażądam? Czy są z tym związane jakieś koszty?

Szukaj elastyczności

Podobnie jak nie chcesz mieć programu "catch-all" pełnego funkcji, których nigdy nie planujesz używać (i prawdopodobnie musiałeś za nie zapłacić!), nie chcesz dostawcy oprogramowania środowiskowego, który próbuje dyktować Ci, czego potrzebujesz.

Zamiast tego poszukaj dostawcy oprogramowania, który rozumie, że Twoje oczekiwania różnią się od oczekiwań wszystkich innych.

Jeśli chodzi o zgodność, Twoje potrzeby mogą się zmieniać w zależności od branży, regionu (ów), w którym prowadzisz działalność i jakie rodzaje materiałów używasz.

Oznacza to, że trzeba szukać dostawcy oprogramowania, który jest gotów dostosować oprogramowanie do konkretnych potrzeb, zamiast próbować sprzedać Ci out of the box rozwiązanie.

Dobre oprogramowanie środowiskowe powinno zmieniać się, aby dopasować się do Ciebie, a nie odwrotnie!

Powinno również zapewnić, że wykonasz mniej pracy, a nie tylko inny rodzaj pracy.

Pobierz wersję demonstracyjną

Uzyskanie demo lub bezpłatnej wersji próbnej jest nie tylko jednym z najlepszych sposobów, aby sprawdzić, czy program jest dobrym wyborem dla Twojej firmy, ale może również ujawnić wiele o Twoim potencjalnym dostawcy oprogramowania.

 • Czy biorą czas, aby spersonalizować demo dla Twojej firmy lub jesteś po prostu oglądając wideo?
 • Czy poświęcają czas, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i rozwiać Twoje wątpliwości?
 • Czy są one przyjazne i przystępne? Pamiętaj, możesz mieć do czynienia z tym dostawcą oprogramowania na długi czas!
 • Czy wspominają o ukrytych opłatach, o których nie mówili otwarcie w swoich materiałach marketingowych?

Oczywiście, w firmie ERA wierzymy, że mamy najbardziej elastyczne oprogramowanie, najlepszą obsługę klienta i najlepszą wartość na rynku. Ale nie wierz nam na słowo! Naciśnij poniższy przycisk i uzyskaj bezpłatne, spersonalizowane demo. Przetestuj tę radę i skontaktuj się z nami już dziś.

Czytaj dalej na: http://doradztwochemiczne.pl