Oprogramowanie do zarządzania danymi środowiskowymi: Brakujące narzędzie EH&S?

Udostępnij:

Niezależnie od tego, czy zdajesz sobie z tego sprawę, czy nie, możesz niewłaściwie zarządzać jednym z najcenniejszych zasobów firmy.

Zadaj sobie pytanie: czy używasz najnowocześniejszej aplikacji księgowej, która pomaga Ci zarządzać pieniędzmi i zyskami Twojej firmy?

Czy masz zaawansowany technologicznie system oprogramowania do zarządzania relacjami z klientami (CRM), z którego może korzystać Twój zespół sprzedaży?

Czy Twój zespół kadrowy posiada centralną bazę danych kadrowych lub intranet, aby zarządzać naszymi aktami osobowymi?

A teraz, czy używasz oprogramowania do zarządzania danymi środowiskowymi, aby zarządzać i śledzić aspekty środowiskowe oraz usprawnić pracę działu BHP?

Niestety, większość firm odpowie tylko "Nie" na to ostatnie pytanie.

Faktem jest, że dane środowiskowe są tak samo ważne jak każdy inny zasób przedsiębiorstwa: mają znaczący wpływ na wynik finansowy, tak jak wszystko inne. Niewłaściwie je umieszczając, pozostawiając je bez ochrony lub w inny sposób niewłaściwie nimi zarządzając, narażasz swoją firmę na ryzyko.

Dane środowiskowe, wszystkie te informacje, które są gromadzone na temat emisji zanieczyszczeń do powietrza, zużycia energii, zapasów substancji chemicznych i wydajności produkcji, stanowią podstawę skutecznego i wnoszącego wkład działu BHP. Są one niezbędne do utrzymania doskonałej zgodności z przepisami oraz uniknięcia audytów środowiskowych i wysokich kar za niezgodność z przepisami. Bez doskonałego zarządzania danymi środowiskowymi, filar zrównoważonego biznesu może rozsypać się na Twoich oczach.

Właściwe narzędzie do pracy

Nadszedł czas, aby nadać priorytet zarządzaniu danymi środowiskowymi w taki sam sposób, w jaki nadajesz priorytet finansom swojej firmy.

Pomyśl o tym w ten sposób: Twoja firma nigdy nie marzyłaby o operowaniu środkami finansowymi poza bankiem. Czy kiedykolwiek schowałaby je pod materacem?

Nie, Twoja firma prawdopodobnie ma bezpieczne konta w renomowanym banku, zabezpieczenia hasłem, opcje bankowości internetowej, na szczycie wyrafinowanego oprogramowania księgowego, oprogramowania do śledzenia płac pracowników i innych potrąceń, a cały zespół specjalistów księgowych.

Oprogramowanie do zarządzania danymi środowiskowymi jest po prostu najlepszym sposobem, aby przyspieszyć zarządzanie środowiskiem. Może zapewnić takie same skoki wydajności i efektywności, że byłeś zaskoczony po raz pierwszy użył bankowości internetowej zamiast czekać w kolejce w banku, zwiększając, jak szybko można uzyskać dane środowiskowe przetwarzane, udostępniane i przekazywane w całej firmie i z federalnych organów regulacyjnych.

Jeśli nie używasz oprogramowania do zarządzania danymi środowiskowymi, spowalniasz swoją działalność i zostawiasz pieniądze na stole. Korzystanie z przestarzałych narzędzi do zarządzania danymi środowiskowymi, takich jak nieporęczne arkusze kalkulacyjne lub - co gorsza - ręcznie pisane raporty upchnięte gdzieś w szafce na dokumenty, jest jednym z najlepszych sposobów utraty wrażliwych danych i głównym podejrzanym o spóźnione lub niedokładne raportowanie zgodności.

Specjaliści EH&S, którzy utknęli w labiryncie arkuszy kalkulacyjnych, nigdy nie są szczęśliwą grupą. Próba znalezienia tego jednego brakującego fragmentu informacji lub próba zbudowania właściwej kombinacji funkcji, która może przybliżyć formułę zgodną ze standardami EPA, jest koszmarem.

Ale jeśli masz odpowiednie narzędzia na miejscu, nagle narzędzia wykonują pracę za Ciebie. Pozwalając Ci wrócić do prawdziwej pracy nad poprawą procesów i znalezieniem pomysłów na obniżenie kosztów.

Korzyści, na które możesz liczyć

Przypomnij sobie przykład bankowości internetowej w porównaniu z bankowością stacjonarną. Te same zasady odnoszą się do oprogramowania do zarządzania danymi środowiskowymi w porównaniu ze staromodnym sposobem zarządzania EH&S:

Szybciej i łatwiej

Główną zaletą oprogramowania do zarządzania danymi środowiskowymi jest to, że znacznie skraca ono czas i wysiłek wymagany do wykonywania codziennych zadań z zakresu BHP i PPOŻ. Tworzenie raportu zgodności dla programu federalnego, takiego jak Toxic Reduction Inventory (TRI) Form R, może wymagać wielu godzin ręcznego wykonywania obliczeń i przekopywania się przez stare rejestry, lub można to zrobić w zaledwie kilka minut dzięki centralnej bazie danych przechowującej wszystkie rejestry i aplikacji raportującej, która może przetworzyć wszystko za Ciebie.

Tak jak bankowość internetowa sprawiła, że złożenie depozytu lub zapłacenie rachunku to jedno kliknięcie myszką, tak oprogramowanie do zarządzania danymi środowiskowymi może sprawić, że zarządzanie danymi i raportowanie zgodności będzie tak proste, jak kliknięcie przycisku.

Efektywność kosztowa

W przypadku większości banków, korzystanie z bankowości internetowej kosztuje Cię mniej niż osobiste spotkanie z przedstawicielem. To samo można powiedzieć o korzystaniu z oprogramowania do zarządzania środowiskiem: wykonanie tej samej pracy, co wcześniej, zajmie mniej czasu i mniej osób, co oznacza, że ogólny koszt zadań sprawozdawczych lub gromadzenia danych znacznie spadnie. Co więcej, nigdy nie będziesz musiał płacić zewnętrznemu konsultantowi, aby przyszedł i przetworzył dla Ciebie raporty. To jak uniknięcie tych frustrujących kar bankowych.

Łatwa obsługa trudnych procesów

Jedną z najistotniejszych cech oprogramowania do zarządzania danymi środowiskowymi jest to, że jest ono wbudowane we wszystkie najważniejsze obliczenia i raporty, których możesz kiedykolwiek chcieć. Podobnie jak bankowość internetowa może natychmiast określić swoje stopy procentowe, dostępny kredyt, lub jakiekolwiek inne informacje finansowe, które trzeba walczyć, aby dowiedzieć się samemu, oprogramowanie do zarządzania środowiskiem pochodzi z wszystkich przepisów federalnych, standardowych obliczeń i czynników emisji trzeba będzie wiedzieć.

Oprócz tego wszystkiego, oprogramowanie do zarządzania danymi środowiskowymi może być tak bezpieczne jak skarbiec bankowy i otwarte dla biznesu w każdej chwili, gdy tego potrzebujesz.

Chcesz zobaczyć jak to działa? Kliknij poniżej, aby otrzymać bezpłatne, spersonalizowane demo.

(Image credit: Don Hankins)