Zrób więcej dzięki zintegrowanemu narzędziu do raportowania emisji gazów cieplarnianych (GHG)

Udostępnij:

Rozmowy na temat raportowania emisji GHG (gazów cieplarnianych) są obecnie w powietrzu i na szczycie umysłów wszystkich w świecie biznesu. Firmy szybko uświadamiają sobie liczne korzyści płynące z raportowania emisji gazów cieplarnianych i rozliczania kredytów węglowych. A inteligentni menedżerowie zdają sobie sprawę, że potrzebują jakiegoś narzędzia do raportowania emisji gazów cieplarnianych (GHG). Ale czy zdajesz sobie sprawę z tego, jakie są Twoje wymagania wobec takiego narzędzia?

Jeśli jesteś na rynku oprogramowania do raportowania gazów cieplarnianych, powinieneś rozważyć przyjrzenie się zintegrowanemu systemowi raportowania emisji gazów cieplarnianych. Systemy zintegrowane nie tylko zarządzają rachunkowością gazów cieplarnianych (GHG), ale również działają jako część kompleksowego systemu zarządzania środowiskowego (EMS).

Dla niektórych firm zintegrowane narzędzia mogą wydawać się zbyteczne, ale korzyści płynące z ich stosowania są ogromne w porównaniu z niektórymi bardzo podstawowymi narzędziami do raportowania emisji gazów cieplarnianych.

Integracja jest bardziej efektywna

Gazy cieplarniane to po prostu grupa powiązanych ze sobą emisji do powietrza. Stworzenie systemu do ich pomiaru i śledzenia tylko i śledzenia ich jest dość nieefektywne. Jeśli generujesz stosunkowo dużą ilość gazów cieplarnianych, istnieje prawdopodobieństwo, że masz również inne emisje do powietrza, które mógłbyś/powinnaś raportować.

Korzystanie ze zintegrowanego narzędzia pozwoli na śledzenie wszystkich emisji do powietrza, dając pełną inwentaryzację emisji. Na tej podstawie można następnie raportować konkretnie na temat gazów cieplarnianych.

Posiadanie zintegrowanego narzędzia do raportowania gazów cieplarnianych (GHG) pomaga również usprawnić i zoptymalizować procesy EHS. Jeśli dział EHS używa jednej metody do wypełniania raportów zgodności, a innej do raportowania emisji gazów cieplarnianych, istnieje ryzyko, że dojdzie do krzyżowania kabli i wykonywania tej samej pracy dwukrotnie.

Wykorzystanie istniejącej wiedzy specjalistycznej

Ponieważ rynek narzędzi do raportowania emisji gazów cieplarnianych (GHG) przeżywa obecnie tak wyraźny rozkwit, zaczęły pojawiać się niezliczone rozwiązania w zakresie oprogramowania GHG-only.

Niestety, te narzędzia do raportowania GHG mogą być tworzone przez programistów z niewielką lub żadną wiedzą z zakresu ochrony środowiska. Jeśli raportowanie emisji gazów cieplarnianych jest skomplikowane, być może będziesz musiał zdać się na doświadczenie swojego dostawcy oprogramowania. Na pewno nie chcesz się dowiedzieć, że pracujesz z kimś, kto ma tylko doświadczenie w programowaniu, a nie ma żadnej wiedzy na temat gazów cieplarnianych!

Wykorzystaj swoje wymagania dotyczące raportowania

Jeśli robisz tylko raportowanie emisji gazów cieplarnianych, to nie jesteś efektywnie zarządzać całą swoją firmą.

Śledzenie emisji do powietrza jest już obowiązkiem nałożonym przez rząd, więc inwestowanie w narzędzie, które pomoże tylko w jednej części Twoich wymagań dotyczących raportowania emisji do powietrza jest ignorowaniem dużej i ważnej części bycia odpowiedzialnym i zrównoważonym.

Korzystanie z narzędzia do raportowania gazów cieplarnianych (GHG) zintegrowanego z systemem EMS daje najlepsze z obu światów.

Optymalizacja pod kątem standardu zrównoważonego

Zrównoważony rozwój firmy to nazwa gry, a śledzenie emisji gazów cieplarnianych jest ważnym krokiem, który należy podjąć.

Jednakże, jeśli naprawdę zależy Państwu na zrównoważonym rozwoju i wszystkich płynących z niego korzyściach, znalezienie rozwiązania EMS, które obejmuje wszystkie podstawy, od raportowania gazów cieplarnianych po śledzenie materiałów i zużycie mediów, przyniesie największe korzyści.

Narzędzie do raportowania gazów cieplarnianych (GHG) może stanowić potężny sposób na zwiększenie rentowności, efektywności i zrównoważonego rozwoju firmy. Aby jednak zwiększyć te korzyści, należy poszukać zintegrowanego systemu, który łączy SZŚ i raportowanie gazów cieplarnianych w jeden kompleksowy system.

Czytaj dalej na: http://doradztwochemiczne.pl