Wewnątrz zarządzania środowiskiem w Volkswagenie Pt 3: Innowacje Hi-Tech

Udostępnij:

W zakładzie w Chattanooga zastosowano jedne z najbardziej zaawansowanych technologii środowiskowych, aby zapewnić zarówno wysoką jakość produktu, jak i minimalny wpływ na środowisko.

W ostatniej części dyskusji na temat zarządzania środowiskiem w Volkswagenie, Ron Drumeller omawia niektóre szczegóły dotyczące zaawansowanego technologicznie podejścia zakładu do redukcji emisji oraz oszczędzania wody i energii.

Przeczytaj Część I & Część II jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

ERA: Szacuje się, że budowa waszego zakładu high-tech wyniesie około 1 miliarda dolarów. Czy w porównaniu do "tradycyjnego" zakładu, w waszej fabryce zaszła jakaś drastyczna zmiana w projekcie?

RD: Zawsze jest ewolucja przy budowie nowego zakładu Volkswagena. Każdy nowy obiekt wprowadza nowe elementy, ale nie są to drastyczne zmiany.

ERA: Mówiłeś o terenach wokół zakładu, czy jest coś, co Volkswagen robi wewnątrz zakładu, aby oszczędzać wodę?

RD: Tak, woda deszczowa jest również zbierana w kilku miejscach na dachu "Media Center", czyli budynku gospodarczego. Jest ona następnie odprowadzana rurami w dół i zbierana w betonowym zbiorniku. Woda ta jest następnie używana jako woda uzupełniająca do chłodzenia procesu spawania w warsztacie blacharskim.

ERA: Rozumiem, że używacie nowej technologii malowania w lakierni, czy możesz nam trochę o tym opowiedzieć?

RD: Urządzenie "EcoDry Scrubber", który jest suchą separacją farby, zastępuje regularną "mokrą" separację farby i oszczędza nam około 20,000 galonów wody dziennie. Używa suchego kruszonego wapienia do wstępnego powlekania filtrów i wyłapywania mokrej farby, pozwalając na recykling "zużytego" wapienia i wykorzystanie go w lokalnym piecu cementowym. Dzięki tej nowej technologii separacji suchej farby nie powstaje szlam z farby, który normalnie wymagałby dużych nakładów finansowych na utylizację, chemikalia, wodę, konserwację pomp i czyszczenie kabiny farby.

Zaawansowane technologicznie podejście zakładu pozwala zaoszczędzić 20% emisji CO₂ i ponad 40% energii.

ERA: Nie używacie również podkładu, prawda? Jak to wpływa na jakość powłoki i emisję?

RD: Ta technologia nazywa się "Proces 2010". Dzięki temu, że nie stosujemy powłoki gruntującej, oszczędzamy 20% emisji CO₂, ponieważ nie musimy używać dodatkowego pieca. Oszczędzamy również pieniądze na energii i materiałach, które byłyby generowane. Po wyeliminowaniu tej powłoki, lakier bazowy jest w rzeczywistości grubszą warstwą na pojeździe. Mimo że jest o jedną warstwę lakieru mniej, Volkswagen zadbał o to, aby znana na całym świecie jakość pozostała niezmieniona.

ERA: Czy Volkswagen praktykuje ekologiczny styl życia w obszarze biurowym w fabryce?

RD: Właściwie tak i jedną z rzeczy, które wdrożyliśmy są stacje recyklingu w całym biurze i w całym zakładzie. Recyklingujemy śmieci, plastik, papier i puszki aluminiowe. Częścią naszej orientacji dla nowych pracowników jest przedstawienie prezentacji na temat ochrony środowiska, mówiącej o oszczędzaniu energii, redukcji odpadów i byciu ekologicznym. To wszystko jest częścią informowania ludzi o tym, dokąd chcemy zmierzać z Volkswagen Chattanooga. Chcieliśmy myśleć ekologicznie w całym procesie i skończyć z zielonym zakładem, co właśnie zrobiliśmy.

ERA: A czy są jakieś inne zalety w waszym zakładzie?

RD: Cóż, nasz zakład jest znany jako "Zakład Małych Odległości" - ponieważ układ pozwala na to, aby wszystkie nasze punkty kontroli biurowej znajdowały się znacznie bliżej niż w poprzednich zakładach. Dzięki temu członkowie naszego zespołu mogą podejść i bezpośrednio zwrócić się do kolegi, jeśli pojawi się jakieś wyzwanie. Wszyscy członkowie naszego zespołu wiedzą, że zwracamy uwagę nie tylko na produkcję wysokiej jakości pojazdów, ale także na wszystkie szczegóły, które sprawiają, że nasz zakład jest bardziej przyjazny dla środowiska.

ERA: Czy widzi Pan oznaki tego, że inni producenci samochodów, korzystając z postępu technologicznego w Waszym zakładzie, będą podążać w kierunku bardziej zrównoważonego modelu fabryki?

RD: Tak, widzę. Będąc pierwszą fabryką na świecie, która osiągnęła status LEED Platinum, Volkswagen Chattanooga ustawił poprzeczkę dla świata do naśladowania i można już zobaczyć innych producentów patrzących w naszym kierunku.

ERA: Gdybyś miał okazję powiedzieć klientom Volkswagena jedną rzecz o swoim zakładzie w Chattanooga, co by to było?

RD: Dałbym wszystkim znać, że nasz samochód jest budowany w prawdopodobnie najbardziej zaawansowanym technologicznie i ekologicznym zakładzie na świecie. Zawsze staramy się spełnić lub przekroczyć oczekiwania naszych klientów w zakresie pasji i szczegółów, które każdy ma tutaj w naszych zakładach.

Efektywne kosztowo zarządzanie środowiskiem

Oprogramowanie do zarządzania środowiskiem firmy ERA jest liderem w zakresie dokładnego raportowania i zarządzania zgodnością w zakresie powietrza, wody i odpadów. Ta prosta, ujednolicona platforma daje pełny wgląd w wydajność środowiskową i zmniejsza koszty ogólne EH&S o ponad 80%. ERA Environmental dostarcza zaufane i zaprojektowane przez ekspertów oprogramowanie EHS, pomagając osiągnąć całkowitą zgodność z przepisami i wdrożyć strategie zrównoważonego rozwoju.

Zmniejsz koszty ogólne zadań związanych z zarządzaniem powietrzem, wodą i odpadami o ponad 80% w celu drastycznego obniżenia kosztów.

Zautomatyzuj zarządzanieśrodowiskiem - raportowanie, tworzenie KPI, analiza danych, import i dane dotyczące łańcucha dostaw mogą być obsługiwane przez zaawansowaną logikę automatyczną.

Nasza scentralizowana platforma zapewnia doskonałe, bezpieczne zarządzanie danymi i najdokładniejsze możliwe emisje do powietrza, określone w najdrobniejszych szczegółach.

Śledzenie dowolnego procesu, dowolna emisja

Oprogramowanie do zarządzania środowiskiem ERA jest najbardziej zaawansowanym narzędziem do śledzenia środowiska, które umożliwia śledzenie emisji z dowolnego procesu lub urządzenia. Zaawansowane modelowanie obiektów i dostosowywanie pozwala zdefiniować dokładne parametry w celu uzyskania dokładnego raportowania.

Wbudowana funkcjonalność dla każdego typu źródła, w tym najbardziej złożonych konfiguracji z urządzeniami kontrolnymi i systemami ciągłego monitorowania. VOCs, HAPs, VHAPS, GHGs, NOx, SOx, PM i inne zanieczyszczenia kryterialne.

Dokładne obliczenia zaadaptowane bezpośrednio ze sprawdzonych źródeł przemysłowych i organów regulacyjnych. Główna lista chemikaliów zawierająca miliony rekordów śledzących wymagania regulacyjne dla wszystkich Twoich chemikaliów.

O autorze: Ross O'Lochlainn jest Environmental Researcher & Online Content Manager w ERA Environmental Management Solutions. Możesz znaleźć Rossa na Google+, LinkedIn i blogu ERA o zgodności środowiskowej.