Obchody 10-lecia zgody: Ewolucja w celu sprostania zmieniającemu się otoczeniu regulacyjnemu

Udostępnij:

Nieco ponad dziesięć lat temu założyciele Assent chcieli zrewolucjonizować sposób, w jaki firmy z różnych branż i na całym świecie radzą sobie z przestrzeganiem przepisów. Od tego czasu wiele się zmieniło, ale cel, jakim jest tworzenie pozytywnych zmian w świecie compliance, pozostał niezmienny. Cel ten w dużej mierze przyczynił się do sukcesu, jaki odnieśliśmy i w którym będziemy się nadal rozwijać.

Inwestowanie w wiedzę fachową

Od początku założyciele Assent rozumieli, że stworzenie produktu, który wspiera firmy w ich działaniach związanych ze zgodnością z przepisami, wymaga najpierw zrozumienia środowiska związanego z tą tematyką. Dlatego też Assent zainwestował w zróżnicowany zespół ekspertów ds. zgodności, którzy nie tylko pomagali w tworzeniu naszego rozwiązania, ale także wspierali naszych klientów zarówno bezpośrednio, jak i poprzez współpracę z organami regulacyjnymi na całym świecie.

W ciągu dziesięciu lat od powstania, Assent wykorzystał różnorodne doświadczenie naszych ekspertów, aby zapewnić klientom i dostawcom bezpośredni dostęp do wiedzy specjalistycznej w formie bogatej Bazy Wiedzy, wydarzeń, webinarów i innych. Skupienie się na bezpłatnym doradztwie i edukacji, a nie na prostym zysku, pomogło zbudować społeczność świadomych profesjonalistów, którzy mogą czuć się pewni swoich decyzji i wyróżniło nas jako firmę, która wspiera nie tylko swoich klientów, ale także osoby indywidualne w branżach, w których działa.

Wiodące branże

Zasięg Assent wykracza poza osoby działające w obszarze zgodności. Jesteśmy również aktywni w opracowywaniu wymogów prawnych, najlepszych praktyk i standardów branżowych, dzięki czemu możemy mówić o potrzebach klientów Assent i całej branży. Zapewnia to naszym klientom przewagę konkurencyjną, pozwalając im przygotować się na zmiany w branży z wyprzedzeniem w stosunku do ich odpowiedników.

Najnowszym tego przykładem jest baza danych Unii Europejskiej (UE) Waste Framework Directive (WFD) Substances of Concern In articles, as such or in complex objects (Products) (SCIP), która wchodzi w życie w styczniu 2021 roku. Nasi eksperci merytoryczni są zaangażowani w dyskusje dotyczące projektu bazy danych i związanego z tym procesu przekazywania danych przez firmy.

W trakcie tych dyskusji Assent wspierał potrzeby klientów i przemysłu. Nasi eksperci merytoryczni poddali pod dyskusję projekt bazy danych, aby upewnić się, że uwzględnia on sposób, w jaki można najlepiej wykorzystać technologię w celu usprawnienia wdrożenia bazy danych i jej obsługi przez użytkowników. Obejmuje to umożliwienie połączeń systemowych między bazą danych SCIP a platformami takimi jak Assent, a także, przed wprowadzeniem bazy danych na rynek, promowanie rozwiązań dla wyzwań, przed którymi stoją firmy spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).

Baza SCIP to nie pierwszy raz, kiedy Assent odcisnął swoje piętno na krajobrazie zgodności. Ponieważ Platforma Zgodności Assent jest niezależna od branży, posiadamy doświadczenie w zakresie zgodności produktów, społecznej odpowiedzialności biznesu i zarządzania dostawcami, a także w wielu różnych branżach. W związku z tym, eksperci merytoryczni Assent byli również zaangażowani w tworzenie Szablonu Raportowania Niewolnictwa i Handlu Ludźmi, pierwszego publicznie dostępnego narzędzia do udostępniania danych dotyczących minerałów konfliktu. Assent pomógł również w stworzeniu i uruchomieniu IPC-1754, jednego z najbardziej wszechstronnych standardów wymiany danych, jakie do tej pory powstały.


Aby zrozumieć swoje wymagania wynikające z Ramowej Dyrektywy UE w sprawie odpadów, pobierz nasz eBook, Understanding the EU Waste Framework Directive and SCIP Database Reporting.


Połączenie pasji i zysku

Assent i ludzie stojący za naszym sukcesem są pasjonatami zgodności. Podkreślona przez PTC Windchill jako najlepsze na rynku rozwiązanie w zakresie zgodności, duża część wartości firmy Assent pochodzi z naszego zaangażowania w pomoc nie tylko naszym klientom, ale całej branży. W pierwszym dziesięcioleciu działalności firma Assent wykracza poza swoje możliwości, identyfikując luki na rynku i zapewniając dostęp do narzędzi i informacji, które mogą pomóc firmom w budowaniu lepszego świata i lepszych wyników finansowych.

Centrum Wiedzy Assent, zawierające FAQ, seminaria internetowe i inne materiały, odwiedza miesięcznie średnio prawie 50 000 osób. Ten zbiór wiedzy na temat zgodności jest dostępny za darmo, bez konieczności logowania i zawiera szereg narzędzi, które dostawcy mogą wykorzystać do poprawy swojej sprawozdawczości. Na początku przekonaliśmy się, że warto udostępniać bezpłatne narzędzia nie tylko klientom, w tym deklaracje materiałowe dla IPC-1752 i IPC-1754. Aby zapewnić naszym klientom najlepsze możliwe rozwiązanie, Assent musiał dostarczać informacje i zasoby oraz wspierać bardziej świadomy i przejrzysty łańcuch dostaw. To zaangażowanie we wsparcie było kontynuowane wraz z niedawnym wdrożeniem Centrum Rejestracji SCIP firmy Assent.

W tym samym duchu, Assent połączył ponad 500 000 firm, aby wspierać udostępnianie danych o częściach i produktach. Umożliwiło to klientom nie tylko usprawnienie gromadzenia danych w ramach Platformy Zgodności Assent, ale także rozszerzyło zasięg wiedzy na temat zgodności w różnych branżach. Assent ma na celu pomóc tym setkom tysięcy ludzi na całym świecie - w różnych strefach czasowych, językach i kulturach biznesowych - w bardziej efektywnym przeprowadzaniu analiz due diligence.

Co dalej z Assentem

W ciągu ostatniej dekady celem firmy Assent było coś więcej niż tylko sprzedaż rozwiązań do zarządzania danymi dotyczącymi łańcucha dostaw. Jako jedna z jedynych firm w branży technologicznej, która uzyskała ocenę Advanced w ramach inicjatywy ONZ Global Compact, jesteśmy w czołówce firm dbających o zgodność z przepisami, wspierających przejrzystość i etyczne praktyki biznesowe. W nadchodzących latach będziemy nadal wspierać zmieniający się krajobraz regulacyjny, rozwijając swoją sieć dostawców i pomagając firmom na całym świecie w prowadzeniu etycznego, zrównoważonego biznesu.

Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak Assent może pomóc w zwiększaniu przejrzystości, skontaktuj się z nami już dziś.