Dlaczego HazCom jest ważny?

Udostępnij:

Szkolenie HazCom jest ważną częścią ogólnych działań na rzecz bezpieczeństwa w miejscu pracy. Zapewnienie pracownikom szkoleń dotyczących konkretnie HazCom pomoże im zrozumieć różne standardy stosowane w wielu branżach. Pomoże to zapewnić, że nowi pracownicy, wykonawcy i goście w zakładzie będą w stanie zachowywać się bezpiecznie. Pomoże to również zapobiec nieporozumieniom, błędnej komunikacji i innym problemom, które mogą powodować wypadki i obrażenia.

Poprawa bezpieczeństwa w miejscu pracy

Najważniejszym powodem, dla którego szkolenie HazCom jest ważne, jest to, że jest to sprawdzony sposób na poprawę bezpieczeństwa w miejscu pracy. Ten rodzaj komunikacji pomaga zapewnić, że wszyscy są w stanie zrozumieć, jakie rodzaje chemikaliów są używane, jakie niebezpieczeństwa są z nimi związane i jak bezpiecznie ich używać. Substancje chemiczne stanowią bardzo poważne zagrożenie w wielu środowiskach, więc posiadanie przez każdego uzbrojonego w tego typu wiedzę pracownika znacznie zmniejszy ryzyko wystąpienia problemu.

bhp

Unikanie naruszeń przepisów OSHA

Każdego roku OSHA wydaje tysiące naruszeń dla firm w całym kraju. Wykroczenia te mogą wiązać się z poważnymi karami, w tym karami finansowymi, które mogą kosztować firmę tysiące dolarów. Naruszenia związane z HazCom są drugim najczęściej wystawianym zarzutem, co jest jednym z powodów, dla których szkolenie HazCom jest tak ważne. Jeśli okaże się, że firma umyślnie naruszyła normy HazCom, może zostać ukarana grzywną w wysokości nawet 132 598 dolarów za każdy przypadek!

Opcje szkoleniowe w przystępnej cenie

Kiedy firma chce poprawić bezpieczeństwo w miejscu pracy, zazwyczaj ma ograniczony budżet, z którym może pracować. Szkolenia HazCom są zazwyczaj bardzo przystępne cenowo i łatwe do wdrożenia w większości zakładów. Gdy organizator szkolenia lub kierownik ds. bezpieczeństwa zapozna się z wymaganiami dotyczącymi HazCom, może zacząć oferować je jako część ogólnego programu szkoleniowego. Szkolenie HazCom jest często jeszcze łatwiejsze i bardziej przystępne, ponieważ ma wiele wspólnego z GHS. Wielu pracowników jest już zaznajomionych z globalnym standardem, a nauka HazCom staje się prosta. Bezpieczeństwo w miejscu pracy jest tak samo ważne jak wykonywanie innych obowiązków, dlatego sensowne jest jak najszybsze przeprowadzenie tego szkolenia dla wszystkich nowych i obecnych pracowników.