Zarządzanie danymi środowiskowymi: Wielkie korzyści z

Udostępnij:


Jeśli śledzisz dane środowiskowe z dużego obiektu lub grupy kilku obiektów, ilość danych wymagających Twojej uwagi i zarządzania jest ogromna. Łatwo jest się przytłoczyć i zgubić w stosach papierkowej roboty.

Przedzieranie się przez dziesiątki połączonych ze sobą arkuszy kalkulacyjnych w celu obliczenia emisji do powietrza lub wygenerowania raportów zgodności może być jeszcze bardziej uciążliwym procesem. Może to nawet kosztować Cię więcej pieniędzy niż jest warte, jeśli wymaga to nieracjonalnej ilości czasu lub dużego zespołu specjalistów ds.

Im więcej danych się gromadzi, tym bardziej niewydajne mogą być systemy zarządzania danymi. Stają się one nieporęczne, gęste i nieprzeniknione. Po prostu przestają ułatwiać pracę.

Nie potrzebujesz ogromnego systemu do obsługi ogromnej ilości danych. W rzeczywistości, im bardziej złożone są Twoje potrzeby w zakresie zarządzania danymi, tym bardziej usprawniony i prosty powinien być Twój system zarządzania środowiskiem.

Dlatego sekret użytecznego zarządzania danymi środowiskowymi w dużym zakładzie jest następujący: myśl w małych kategoriach.

Myślenie na małą skalę: scentralizowane

Jeśli zarządzasz dużym obiektem lub siecią obiektów, jedną z największych przeszkód na drodze do sukcesu jest fakt, że Twoje dane są przechowywane w różnych miejscach.

Utrudnia to koordynację wysiłków w zakresie zarządzania z innymi specjalistami ds.

Zamiast posiadać duży, rozproszony, wielopoziomowy system, który nieuchronnie spowolni Twoje działania, przechowuj wszystko w jednym miejscu. Posiadanie wszystkiego, czego potrzebujesz pod ręką i natychmiastowy dostęp z jednego miejsca może w końcu zaoszczędzić Ci wielu godzin każdego tygodnia.

Korzystanie ze specjalistycznego oprogramowania do zarządzania danymi środowiskowymi jest prawdopodobnie najlepszym sposobem na scentralizowanie wszystkiego, ponieważ pozwala zachować wygodę zdalnego dostępu, ale tworzenie wewnętrznych rozwiązań jest również realną opcją.

Można rozważyć wdrożenie rozwiązania opartego na sieci internetowej, aby cały zespół mógł korzystać z danych z dowolnego miejsca. Można również wydzielić specjalną lokalizację na dedykowanym serwerze wewnętrznym, przeznaczoną wyłącznie do przechowywania danych chemicznych.

W przypadku scentralizowania zarządzania danymi, należy pamiętać o równie niezawodnym systemie śledzenia, kto wprowadza zmiany lub dodaje nowe dane.

W przeciwnym razie skończysz z ciągle zmieniającą się masą danych, której nie da się skontrolować.

Myślenie na małą skalę: Pracuj mniej

Istnieje wiele prac przygotowawczych, które są związane z raportowaniem zgodności i zarządzaniem środowiskowym. Wymaga to prowadzenia badań nad aktualizacjami przepisów środowiskowych, ciągłego monitorowania emisji oraz - jeśli korzystasz z arkuszy kalkulacyjnych - budowania formuł od podstaw.

Cała ta praca musi zostać wykonana, zanim w ogóle będzie można przejść do pracy, która chroni firmę przed karami za niezgodność z przepisami.

Kiedy przychodzi czas na "myślenie na małą skalę", należy również pomyśleć o zmniejszeniu ilości czasu poświęcanego na utrzymanie systemu zarządzania środowiskowego. Oznacza to znalezienie systemu, który regularnie aktualizuje wszystkie "zmienne" systemu, takie jak wskaźniki emisji, formuły i przepisy.

Jeśli używasz systemu zarządzania danymi online lub rozwiązania od sprawdzonego dostawcy oprogramowania, potencjalnie będziesz w stanie znaleźć rozwiązanie, które radykalnie zmniejszy ilość pracy w tle dzięki otrzymywaniu automatycznych aktualizacji online.

Myślenie na małą skalę: przejście na oprogramowanie środowiskowe

Najprostszym sposobem na zmniejszenie systemu zarządzania danymi przy jednoczesnym zwiększeniu jego możliwości jest przejście z ogólnych rozwiązań do zarządzania danymi na system dedykowany środowisku.

Podczas gdy arkusz kalkulacyjny jest z pewnością lepszy niż staroświecki sposób zarządzania środowiskiem oparty o pióro i papier, brakuje mu niektórych z najważniejszych funkcji, które są niezbędne dla udanego systemu oprogramowania do zarządzania danymi środowiskowymi.

Na przykład, arkusze kalkulacyjne nie mają żadnej formy bezpieczeństwa danych lub zapewnienia jakości. Jeśli znajdziesz błąd w jakimś elemencie danych, nie ma prawie żadnego sposobu, aby dowiedzieć się, jakie inne informacje zostały naruszone.

W przypadku stosowania arkuszy kalkulacyjnych do zarządzania danymi środowiskowymi, są one podatne na szybkie zawyżanie. Pojedyncze źródło emisji może wykorzystywać dziesiątki wierszy i kolumn, co uniemożliwia jednoczesny wgląd we wszystkie dane.

Jeszcze bardziej skomplikowane jest to, że aby wykonać jedno obliczenie dla jednego źródła, może być konieczne odwołanie się do kilku arkuszy kalkulacyjnych.

Na domiar złego, prawdopodobnie będziesz musiał wprowadzać te same dane więcej niż raz, tracąc czas i czyniąc część pracy zbędną.

Przejście na oprogramowanie, które zostało specjalnie zaprojektowane przez specjalistów ds. środowiska dla menedżerów ds. środowiska, usprawni cały proces wprowadzania danych. Pozwoli Ci wprowadzić dane tylko raz i zobaczyć je automatycznie wprowadzone wszędzie tam, gdzie będziesz musiał ich użyć.

Ponadto, będzie miało znacznie lepsze bezpieczeństwo i ochronę danych.

Całkiem po prostu, oprogramowanie do zarządzania danymi środowiskowymi tnie tłuszcz z zarządzania środowiskowego:

  • Jeden element danych wymaga tylko jednego wpisu - bez nadmiarowości
  • Eliminuje badania przygotowawcze
  • Nie zajmuje praktycznie żadnego miejsca
  • Dostęp dla całego zespołu, z dowolnego obiektu