Mycie kostki brukowej i usuwanie plam olejowych preparatem
Koszyk: (pusty) REALIZUJ ZAMÓWIENIE

Promocje

No specials at this time

Najwyższa jakość!

Niskie ceny!

Nasza szeroka gama produktów i systemów do prania, które spełniają najsurowsze normy wraz z naszym działem technicznym spełniają zespół idealny.

Co miesiąc nowe promocje!

Gwarancja zadowolenia lub zwrot kosztów!

Produkty zagranicznej firmy!

Państwa satysfakcja naszym priorytetem!

Profesjonalna obsługa!

Promocje

No specials at this time

Mycie kostki brukowej i usuwanie plam olejowych preparatem

Mycie kostki brukowej i usuwanie plam olejowych preparatem

Kostka brukowa to najelegantsze i najczęściej wybierane rozwiązanie, którym wykańczamy i ozdabiamy nasze podwórka. Betonowy bruk jest bardzo trwały i stosunkowo odporny na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych. Żeby jednak zawsze wyglądała dobrze – musimy regularnie ją czyścić, a w razie potrzeby przeprowadzać gruntowną renowację. Jak dbać o kostkę brukową?

Oceń kondycję nawierzchni

Ocenę kondycji naszej kostki brukowej najlepiej przeprowadzać co roku, wczesną wiosną – gdy stopnieje śnieg i ustąpią mrozy. Wówczas wyraźnie widać wszystkie ewentualne mankamenty, które powinniśmy jak najszybciej zlikwidować przygotowując tym samym nawierzchnię do sezonu letniego. Na bieżąco zaś monitorujmy, czy na kostce brukowej nie pojawiają się plamy i naloty, które nie tylko ją szpecą, ale mogą również osłabiać jej strukturę.

Czyszczenie kostki brukowej

Do najpowszechniejszych problemów należy osadzanie się na kostce zielonkawego nalotu – to mchy, porosty i grzyby, które najczęściej pojawiają się w miejscach o słabym nasłonecznieniu i większej wilgotności. Odradza się mechaniczne czyszczenie kostki brukowej – ostre narzędzia mogą bowiem naruszyć warstwę licową nawierzchni. Mycie kostki brukowej najlepiej przeprowadzać z użyciem myjki ciśnieniowej oraz odpowiednich preparatów. Chemia profesjonalna do czyszczenia kostki brukowej rozprawi się m.in. z: mchami, grzybami i porostami, chwastami (niszcząc również ich korzenie). W wysokiej jakości preparaty do mycia kostki brukowej wyposażymy się w sklepie chemiadoczyszczenia.pl.

Usuwanie miejscowych zabrudzeń

Wybrukowane podjazdy, ścieżki i tarasy narażone są również na codzienne zabrudzenia i zaplamienia. Kurz, pyłki roślinne, błoto, czy resztki produktów spożywczych można usunąć sięgając po myjkę ciśnieniową. Trudniejsze i bardziej wymagające w usuwaniu są plamy tłuste, np. plamy po oleju samochodowym, wycieki smaru lub innych płynów motoryzacyjnych. Usuwanie plam olejowych z bruku nie jest łatwe - tego rodzaju zabrudzenia można usunąć wyłącznie za pomocą profesjonalnej chemii, np. odplamiaczy olejowych. Miejscowe czyszczenie kostki brukowej, czyli usuwanie pojedynczych plam – należy przeprowadzać po wcześniejszym zrobieniu próby na niewielkim, jak najmniej widocznym fragmencie powierzchni. Bezpieczne preparaty do bruku nie powinny spowodować jego odbarwień, ani zmian strukturalnych. Różnego rodzaju odplamiacze i specjalistyczne preparaty również najdziemy w ofercie chemiadoczyszczenia.pl.

Dbanie o kostkę brukową można sobie ułatwić – zabezpieczają nawierzchnię zanim dojdzie do zabrudzeń (można to również zrobić po jej dokładnym umyciu i osuszeniu!). Służą do tego preparaty ochronne, które impregnują bruk, a dodatkowo mogą wydobywają wyblakły kolor lub nabłyszczają powierzchnię. Preparaty hydrofobowe również znajdują się w asortymencie chemiadoczyszczenia.pl.

facebook