Usuwanie mchów, porostów, zabrudzeń atmosferycznych z elewacji budynków preparatem descrust mnf
Koszyk: (pusty) REALIZUJ ZAMÓWIENIE

Promocje

No specials at this time

Najwyższa jakość!

Niskie ceny!

Nasza szeroka gama produktów i systemów do prania, które spełniają najsurowsze normy wraz z naszym działem technicznym spełniają zespół idealny.

Co miesiąc nowe promocje!

Gwarancja zadowolenia lub zwrot kosztów!

Produkty zagranicznej firmy!

Państwa satysfakcja naszym priorytetem!

Profesjonalna obsługa!

Promocje

No specials at this time

Usuwanie mchów, porostów, zabrudzeń atmosferycznych z elewacji budynków preparatem DESCRUST MNF

Usuwanie mchów, porostów, zabrudzeń atmosferycznych z elewacji budynków preparatem DESCRUST MNF

Elewacja budynku narażona jest na działanie wielu czynników zewnętrznych – przede wszystkim atmosferycznych, ale również różnego rodzaju mikroorganizmów. Zielony nalot na elewacji oznacza, że tynk został zaatakowany przez mech lub grzyby. Aby skutecznie chronić elewację budynku musimy znaleźć przyczynę problemu, a szpecące zabrudzenia usunąć za pomocą specjalistycznych środków. Jak przeprowadzić skuteczne czyszczenie elewacji? Czym usuniemy porosty i mchy ze ścian budynku? Jaki preparat sprawdzi się również w usuwaniu mchu z kostki brukowej?

Dlaczego elewacja jest brudna?

Elewacja naszego budynku stopniowo ciemnieje lub szarzeje pod wpływem zabrudzeń atmosferycznych – pyłów unoszących się w powietrzu oraz deszczu (skład wody deszczowej zależy od czystości powietrza, które napotyka podczas opadania). Woda, a dokładniej wilgoć są z kolei głównym czynnikiem powodującym porastanie elewacji mchem i porostami. Mchy (rośliny telomowe) rosną zazwyczaj w miejscach wilgotnych (woda jest niezbędna do przetrwania zdecydowanej większości gatunków mchów) i zacienionych, w naszej szerokości geograficznej – najczęściej na północnej (czyli zacienionej) stronie drzew, skał oraz budynków. Porosty to rodzaj grzybów porastających nawet nieprzyjazne dla roślin podłoża, tj.: skały wapienne i granitowe, beton i cegłę, zaprawę murarską, dachówki i właśnie elewację – wykazują też zdolność do przetrwania bez wody (przechodzą wówczas w stan uśpienia, a po pojawieniu się wody wznawiają swoje czynności życiowe). Jeżeli więc zauważymy na elewacji budynku zabrudzenia pochodzenia organicznego – koniecznie sprawdźmy stan obróbek blacharskich oraz rynien (ich złe zamontowanie lub uszkodzenia są najczęstszą przyczyną zawilgocenia ścian). Udało się rozwiązać problem? Możemy wziąć się za usuwanie mchów, porostów i innych zabrudzeń.

Jak czyścić elewację?

Czyszczenie elewacji powinniśmy przeprowadzać za pomocą specjalistycznych środków. Takim preparatem jest DESCRUST MNF. To produkt kwasowy, posiadającym dodatkowo składniki pochłaniające wilgoć – działa więc również profilaktycznie, utrudniając przywieranie zabrudzeń oraz mchów i porostów do czyszczonych za jego pomocą powierzchni. Z jego pomocą pozbędziemy się m.in. resztek cementu, zlikwidujemy osad wapienny, przeprowadzimy skuteczne usuwanie porostów, mchów i glonów. Dzięki preparatowi DESCRUST MNF możliwe jest również usuwanie mchu z kostki brukowej oraz różnego rodzaju powierzchni metalowych. Preparat może być stosowany w formie rozcieńczonej w skalach od 1:1 do 1:10. Na czyszczoną powierzchnię można nanosić go za pomocą szczotek, gąbek lub spryskiwaczy (ta metoda zapewni najlepszą penetrację miejsc porowatych) .

DESCRUST MNF kupią Państwo na stronie chemiadoczyszczenia.pl. Preparat dostępny jest w pojemnościach: 5, 10 i 20 litrów.

facebook