Koszyk: (pusty) REALIZUJ ZAMÓWIENIE

Promocje

Najwyższa jakość!

Niskie ceny!

Nasza szeroka gama produktów i systemów do prania, które spełniają najsurowsze normy wraz z naszym działem technicznym spełniają zespół idealny.

Co miesiąc nowe promocje!

Gwarancja zadowolenia lub zwrot kosztów!

Produkty zagranicznej firmy!

Państwa satysfakcja naszym priorytetem!

Profesjonalna obsługa!

Preparaty do polerowania i czyszczenia stali nierdzewnej

Preparaty do polerowania i czyszczenia stali nierdzewnej

Wszelkie powierzchnie ze stali nierdzewnej wyglądają bardzo efektownie, pod warunkiem, że są regularnie i odpowiednio pielęgnowane. Odciski palców i smugi niszczą efekt wizualny, a różnego rodzaju tłuste osady - mogą również obniżać odporność stali nierdzewnej. Czyszczenie stali wymaga sięgnięcia po chemię profesjonalną. Czym i jak czyścić przedmioty ze stali nierdzewnej?

Trwała, ale delikatna

Stal nierdzewna jest materiałem bardzo twardym, odpornym m.in. na rdzę i wysokie temperatury. Jednak jej powierzchnię łatwo zarysować stosując nieodpowiednie środki czyszczące. Dlatego podstawową zasadą pielęgnacji stalowych powierzchni jest stosowanie preparatów przeznaczonych właśnie do stali nierdzewnej – mamy wówczas pewność, że w ich składzie nie ma substancji żrących i wybielających (np. chloru). Każdorazowo przed zastosowanie nowego środka chemicznego – warto wypróbować jego działanie na niewielkim, jak najmniej widocznym fragmencie powierzchni. Niepożądanym efektem jest również matowienie powierzchni ze stali nierdzewnych – zapobiegniemy temu sięgając po odpowiednie preparaty do polerowania.

Czyszczenie stali nierdzewnej

Stal nierdzewną utrzymamy w doskonałym stanie jeśli będziemy ją czyścić regularnie, na bieżąco usuwając plamy i zacieki. Do usuwania zanieczyszczeń powinniśmy używać miękkiej ściereczki (zrezygnujmy z szorstkich gąbek oraz metolowych czyścików!), zamoczonej w ciepłej wodzie z odrobiną detergentu. Naczynia kuchenne ze stali nierdzewnej możemy czyścić za pomocą wysokiej jakości płynu do mycia naczyń. Inne powierzchnie ze stali wyczyścimy za pomocą specjalistycznych środków do stali (chemia profesjonalna). Preparaty do czyszczenia stali nierdzewnej dostępne są w różnych postaciach: koncentracie, płynie (w aerozolu), mleczku, proszku… Na co dzień najchętniej sięgamy po preparaty w aerozolu, które są łatwe w użytkowaniu i dozowaniu – wystarczy spryskać czyszczoną powierzchnię, następnie przetrzeć ją okrężnymi ruchami za pomocą miękkiej szmatki, a potem spłukać i wytrzeć. Po preparaty do czyszczenia w proszku sięgamy wówczas, gdy przychodzi nam się zmierzyć z zaschniętymi, przypalonymi i tłustymi zrostami, a także lekką rdzą. Przykładem takiego preparatu jest proszek do czyszczenia stali Adexel, którym możemy czyścić również patelnie i inne naczynia kuchenne. Pamiętajmy, że po użyciu jakiegokolwiek detergentu na naczyniach kuchennych należy ich powierzchnię zneutralizować wodą i wytrzeć do sucha. Aby nasze wysiłki były lepiej widoczne – wypolerujmy wyczyszczone powierzchnie.

Polerowanie stali nierdzewnej

Polerowanie stali to przysłowiowa kropka nad „i” w procesie jej pielęgnowania. Wyczyszczoną, zneutralizowaną i wytartą do sucha powierzchnię dobrze jest wypolerować za pomocą odpowiedniego środka z dwóch powodów: po pierwsze - preparaty do polerowania pozostawiają na powierzchni stali nierdzewnej antystatyczną powłokę, dzięki której nasze naczynia i urządzenia są zabezpieczone przed tłuszczem i brudem, a po drugie – nabłyszczają stal. Godny polecenia środkiem do polerowania stali nierdzewnej (ale również: aluminium, chromu i innych metali) jest Metali Brinox.

Na stronie chemiadoczyszczenia.pl znajdziemy między innymi wymienione w tekście preparaty do czyszczenia i polerowania stali nierdzewnej oraz… znacznie więcej!

facebook