Koszyk: (pusty) REALIZUJ ZAMÓWIENIE

Promocje

Najwyższa jakość!

Niskie ceny!

Nasza szeroka gama produktów i systemów do prania, które spełniają najsurowsze normy wraz z naszym działem technicznym spełniają zespół idealny.

Co miesiąc nowe promocje!

Gwarancja zadowolenia lub zwrot kosztów!

Produkty zagranicznej firmy!

Państwa satysfakcja naszym priorytetem!

Profesjonalna obsługa!

Akryle, polimery i stripery - usuwanie warstw i konserwacja podłóg

Akryle, polimery i stripery - usuwanie warstw i konserwacja podłóg

Czysta i estetyczna podłoga to wizytówka hotelu, pensjonatu, sklepu czy biura. Pielęgnacja i konserwacja podłóg o dużych powierzchniach – wymaga sięgnięcia po profesjonalny sprzęt i specjalistyczną chemię do czyszczenia, dzięki której możliwe będzie usuwanie nawet grubych warstw różnego rodzaju zanieczyszczeń, ale również usuwanie warstw polimerowych oraz nawarstwionych środków chemicznych. Czego powinniśmy użyć do czyszczenia podłóg i jakie preparaty ochronne wybrać?

Zasady czyszczenia różnych rodzajów podłóg

Utrzymanie w czystości podłogi wymaga przede wszystkim regularności w czyszczeniu i konserwacji. Środki do czyszczenia zawsze dobieramy do konkretnej podłogi, bądź sięgamy po preparaty uniwersalne (sprawdzamy informacje na etykietach).

  • Dywany i wykładziny – powinny być jak najczęściej odkurzane (w ten sposób na bieżąco usuwamy zabrudzenia) oraz co jakiś czas prane (np. za pomocą łatwej w użyciu aktywnej suchej piany);

  • Panele – panele laminowane z tworzyw drewnopochodnych przyciągają kurz; do ich mycia należy używać wody z dodatkiem detergentów o działaniu antystatycznym (np. Uniwersalny Płyn do mycia podłóg, Xenax);

  • Drewno – podłoga drewniana może być czyszczona w większości wypadków wyłącznie na sucho (jedynie grube warstwy lakieru pozwalają na czyszczenie drewna na morko, ale sporadycznie i w uzasadnionych przypadkach); drewno jest podatne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego drewniane podłogi trzeba przede wszystkim regularnie odkurzać;

  • Płytki ceramiczne – najprostsze do utrzymania w czystości, bo zanieczyszczenia nie wnikają w strukturę płytek; należy je myć wodą z dodatkiem środka do czyszczenia (np. Płyn do czyszczenia podłóg Brisol Marino, którym umyjemy również armaturę łazienkową);

  • Wykładziny PVC, posadzki żywiczne i przemysłowe – duże powierzchnie podłóg tego rodzaju należy najpierw dokładnie odkurzyć, a następnie przeprowadzić czyszczenie za pomocą szorowarek, które dozują odpowiednie ilości środków myjących (np. Płyn do podłóg wodoodpornych Brisol Amoniacal);

  • Kamień naturalny – najtrwalszy i najbardziej efektowny rodzaj podłogi, do czyszczenia podłogi tego typu używa się wody z dodatkiem detergentu; aby kamienna podłoga wyglądała estetycznie trzeba ją regularnie impregnować, można również sięgać po nabłyszczacze i środki pogłębiające naturalną barwę kamienia.

Usuwanie warstw z podłóg

Podłogi szpecą nie tylko bieżące zabrudzenia, ale również nawarstwiony brud i środki chemiczne, zwłaszcza stare warstwy ochronne. Jeżeli więc chcemy gruntownie odświeżyć podłogę, znacząco poprawiając jej wygląd – zacznijmy właśnie od usunięcia zbędnych warstw z podłogi. Do usuwania warstw z podłóg używa się striperów.

Stripery to preparaty myjące, które penetrują i rozpuszczają stare zabezpieczenia (wosk, akryl, powłoki poliuretanowe), pozwalając tym samym na skuteczne usunięcie powłok posadzkowych. Aby uniknąć uszkodzenia podłogi - stripery powinny być dobrane do konkretnego rodzaju podłogi. Przykładem skutecznego stripera jest DECAP S – to skoncentrowany preparat, który usuwa m.in. warstwy wosku, emulsji polerujących, krystalizatorów i farb, może być stosowany zarówno na podłogach syntetycznych, jak i podłogach twardych.

Neutralizacja i zabezpieczanie podłóg

Każdorazowo po użyciu chemii do czyszczenia – należy podłogi zneutralizować i zabezpieczyć warstwą ochronną, polimerowo - akrylową. Neutralizacja podłogi oznacza najczęściej jej obfite zmycie czystą wodą, a następnie - dokładne osuszenie. Dopiero po usunięciu starych warstw, umyciu i neutralizacji podłogi - można przystąpić do nakładania warstwy konserwującej. Do zabezpieczania podłóg używa się emulsji polimerowo-akrylowych.

Polimery i akryle składają się na powłokę polimerową, czyli substancję, która po rozprowadzeniu po powierzchni podłogi – twardnieje. Powłoki polimerowe są bardzo twarde, ale równocześnie łatwe w „obróbce” – można je uzupełniać i polerować (oraz usuwać za pomocą wspomnianych wyżej striperów). Powłoki polimerowe przedłużają żywotność różnego rodzaju podłóg sztucznych i naturalnych - zabezpieczają ją przed zabrudzeniami i pozwalają na utrzymanie ich efektownego wyglądu. Przykładem wysokiej jakości emulsji zabezpieczającej jest Plastic Plus, która jest połączeniem wosków i polimerów akrylowych – dedykowana jest podłogom syntetycznym, ale sprawdza się również na marmurze i lastryko.

Wszystkie wymienione wyżej przykładowe środki chemiczne dostępne są na stronie chemiadoczyszczenia.pl.

facebook