Preparaty, płyn do czyszczenia dpf filtrów cząstek stałych - jak wyczyścić dpf
Koszyk: (pusty) REALIZUJ ZAMÓWIENIE

Promocje

No specials at this time

Najwyższa jakość!

Niskie ceny!

Nasza szeroka gama produktów i systemów do prania, które spełniają najsurowsze normy wraz z naszym działem technicznym spełniają zespół idealny.

Co miesiąc nowe promocje!

Gwarancja zadowolenia lub zwrot kosztów!

Produkty zagranicznej firmy!

Państwa satysfakcja naszym priorytetem!

Profesjonalna obsługa!

Promocje

No specials at this time

Preparaty, płyn do czyszczenia DPF filtrów cząstek stałych - Jak wyczyścić DPF

Preparaty, płyn do czyszczenia DPF filtrów cząstek stałych - Jak wyczyścić DPF

 

                               ATLANTOL HDE -preparat do czyszczenia DPF - koncentrat

                               DPF SUPER CLEANER- preparat do czyszczenia DPF- koncentrat

 Płyn do czyszczenia filtrów cząstek stałych DPF

 

Płyn do czyszczenia filtrów cząstek stałych DPF

Filtr cząstek stałych, znany również pod dwoma skrótami DPF(z angielskiego - diesel particulate filter) oraz FAP (z francuskiego - filtre à particules), jest montowany w większości nowych samochodach napędzanych silnikami wysokoprężnymi. Jego zadaniem jest oczyszczenie spalin z cząstek sadzy, która jest jednym z najbardziej uciążliwych zanieczyszczeń powodowanych przez silniki diesla.

Filtr jest montowany w układzie wydechowym auta. Zewnętrznie jest podobny do tłumika lub katalizatora. W środku element jest wypełniony strukturą o dużej liczbie tzw. ścianek (trochę przypomina filtr powietrza). Są one wykonane z porowatego metalu, materiałów ceramicznych lub (rzadziej) specjalnego papieru. To właśnie na tym wypełnieniu osiadają cząstki sadzy.

Aby uniknąć kosztownej wymiany filtra DPF, proponujemy Państwu innowacyjny belgijski produkt ATLANTOL HDE s firmy TI SOLUTIONS do chemicznego czyszczenia filtra cząsteczek stałych. HDE usuwa z DPF występujące w postaci sadzy zanieczyszczenia węglowe i skarbonizowane z udokumentowaną skutecznością 98%.

Jak wyczyścić filtr cząstek stałych DPF preparatem ATLANTOL HDES lub DPF SUPER CLEANER

Preparaty ATLANTOL HDE oraz DPF SUPER CLEANER zawierają związki powierzchniowo czynne z dodatkiem inhibitorów korozji przez co można je stosować do materiałów wykonanych z aluminium, cynku , kadmu , magnezu. Nie zawiera związków aromatycznych. Jest w pełni rozpuszczalny w wodzie, ulega naturalnej biodegradacji.

Produkty zostały zaakceptowane do użytku przez serwisy General Motors Corporation.

Operację czyszczenia filtra cząsteczek stałych DPF/FAP można wykonać w autoryzowanym punkcie serwisowym lub we własnym zakresie według poniższych procedur.

Sposób użycia preparatu do czyszczenia PDF:

1.Zdemontować filtr DPF. Zanurzyć go w roztworze preparatu na kilkanaście 6-8 godzin, po czym obficie przepłukać wodą. Skarbonizowane złogi cząstek sadzy zostaną całkowicie rozpuszczone. Filtr ponownie zamontować. Wykonać jazdę próbną ok. 20min. Usunąć błąd urządzeniem diagnostycznym.

Stosowane stężenia produktu: od 50 % ( 1 litr produktu na 1 litr wody).

2. Wymontować czujnik temperatury lub ciśnienia na wydechu. Przez powstały otwór wprowadzić sondę, przez którą bezpośrednio pod wysokim ciśnieniem na filtr zostanie wtryśnięty preparat w ilości 1,0 litra postaci 100%. Powinno się to odbyć w dwóch turach z przerwą ok. 40 minut. Dzięki temu sadza zostanie rozpuszczona i rozłożona po całym filtrze tak, że może zostać spalona w procesie normalnej regeneracji. Po zamontowaniu czujnika należy włączyć regenerację manualnie (jeśli nie zostanie włączona automatycznie przez elektronikę silnika). Następnie należy przeprowadzić ok. 20-minutową jazdą próbną. Usunąć błąd urządzeniem diagnostycznym.

Środki do czyszczenia filtrów DPF:

ATLANTOL HDE -preparat do czyszczenia DPF - koncentrat

DPF SUPER CLEANER- preparat do czyszczenia DPF- koncentrat

facebook